Havayolu Kargo - Kargo 34

HAVA KARGO

Hangi Ülkelere Hizmet Veriyoruz?

Dünyanın neresine kargo göndermek istiyorsunuz? Cevabı duymamıza gerek yok. İstediğiniz her yere kargonuzu hızlı ve sağlam bir şekilde götürüyoruz hem de uygun fiyatlarla!

Havayolu Taşımacılığı

Uçak Kargo

Havayolu kargo, hem şehirlerarası hem de uluslararası transferlere ihtiyaç duyulması durumunda tercih edilebilecek en güvenilir ulaştırma yöntemleri arasında yer alır. Havayolu taşımacılığı, özellikle son dönemlerde gelişme gösteren teknolojik imkânlara bağlı olarak ortaya çıkan transfer yöntemleri arasında hem hızlı hem de pratik seçeneklerden biri olarak kabul edilir. Özellikle hızlı bir şekilde ulaşım imkanı sunması, pek çok kişinin ve firmanın bu kargo tekniğine yönelmesi noktasında büyük oranda etkili olur. Son derece geniş hacimlere sahip olan havayolu taşımacılığı ve ekstra hizmetlerimiz sayesinde, gerek yurtiçi gerekse de uluslararası ticaret alanında kendi yerinizi alırken bir yandan da yüklerinizi Kargo 34 farkıyla taşıma imkanı elde edebilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Günümüzde havayolu kargo hizmeti sunan pek çok firma vardır. Kargo 34 de bu firmalardan biridir. Kargo 34 ailesi olarak tüm kişilerin ve firmaların, kargo hizmetlerini en kusursuz şekilde yapmayı amaç ediniyoruz. Gönderiyi daha bize getirmeden önce yurtdışına çıkışta sorun yaşanmaması adına hangi evrakların gerekli olduğunu sizlere bildirmekteyiz. Gönderiniz gideceği ülkeye yönelik oluşabilecek her türlü sorun için önceden bilgilendirme yapmaktayız. Gönderi işlemi sırasında ek maliyetler ortaya çıkmaması adına kg bildirimini sizlerle paylaşmaktayız. Paketinizin kaybolmaması için özel bir şekilde paketleme yapmamızın yanı sıra belirgin biçimde logolama ve etiketleme işlemleri de yapmaktayız. Köpük bantlama ve streçleme gibi, gönderilerin en sağlam şekilde ulaşması adına da tüm titiz göstermekteyiz. Yasal açıdan taşınması yasak olan ürünlerin bilgilendirmesi yapılmaktadır. Müşterilerin memnuniyeti ve geriye dönük takip yapabilmeleri adına CRM programımızı, kullanıcılara en üst seviyede ve hizmetle sunmaktayız. Hizmetlerimizle vizyonumuzu müşterilere en net şekilde yansıtmaktayız.

Havayolu Taşımacılığı Nedir?

Herhangi bir nesnenin, ürünün, eşyanın ya da malzemenin bir yerden alınıp farklı bir yere güvenli ve düzenli bir şekilde taşınıp, sonrasında yine aynı şekilde teslim edilme işlemine genel anlamda kargo taşımacılığı adı verilmektedir. Kargo taşımacılığı kara yolu başlar olmak üzere hava, deniz ve demiryolu gibi yerlerde de faaliyet gösterir. Havayolu kargo taşımacılığı nedir sorusu için verilecek en net cevap ise bahsedilen taşıma işlemlerinin hava yolu kullanılarak yapılmasıdır. Havayolu kargo taşımacılığı günümüzde pek çok kişi ve firma tarafından merak edilir. Son dönemlerde taşımacılık sektöründe yapılan faaliyetlerin ortalama %10’luk bir kısmı hava yolu yapılır.

Havayolu Kargoda Avantajlarınız Nelerdir?

Uçak kargo yöntemi, pek çok açıdan kişilere ve firmalara büyük avantajlar sağlar. Havayolu taşımacılıkla ilgili en önemli avantaj şüphesiz hız faktörüdür. Özellikle bozulma ihtimali olan kargoların piyasadaki değerlerinin korunmasına, envanter kısımda maliyetlerin azaltılmasına, bununla beraber taşıma sürecinde iletişimin fazlasıyla etkin bir şekilde gerçekleşmesine imkan sunar. Havayolu kargo avantajları ile ilgili şu şekilde bir liste yapmak mümkündür;

  • • Havayolu kargo taşımacılığı diğer lojistik servis çeşitleriyle kıyaslama yapıldığı zaman taşıma süresi son derece kısa olduğu görülür.
  • • Değişik havayolu şirketlerinin de olması esnek planlama konusunda avantaj sağlar.
  • • Hem küçük hacimli hem de büyük hacimli yüklerin rahat bir şekilde taşınmasına olanak sağlar.
  • • Havayolu kargo sistemlerinin son derece hızlı bir şekilde işlemesi sayesinde kolaylaştırılmış biçimde gümrük ve taşıma prosedürleri vardır.
  • • Hassas olan yüklerin hasarsız şekilde taşınmasına imkan sunar.

Havayolu Taşımacılığında Kargo Tipleri Nelerdir?

Yurtdışı uçak ve yurtiçi uçak kargo hizmetlerinde farklı kargo tipleri vardır. Bu kargo tipleri 3 ayrı grupta incelenir. Bu gruplar genel kargolar, özel kargolar ve tehlikeli maddeler şeklindedir. Genel kargolar; özel bir depolama ya da hizmet gereği duyulmayan, bozulabilir gıda ve canlı hayvan olmayan kargo tipleridir. Genel anlamda temiz ve kuru olarak ifade edilir. Özel kargolar; depolanması ve taşınması sırasında özel işlemlere gerek duyulan kargo tipleridir. Bu tip kargoların hatasız bir şekilde taşınabilmesi için etiketleme, kabul, istif edilme ve yüklemelerinde uygulanan özel bazı kurallar vardır. Tehlikeli maddeler ise; patlayıcı, zehirli, ya da alev alabilen maddeler olarak geçer. Bu maddelerin uçak kargo yoluyla taşınabilmesi için bazı prosedürlerin uygulanması gerekir.

Havayolu Taşımacılığında Tehlikeli Madde Taşınması

13 Nisan 2018 tarihinde yürürlüğe giren yönetmelik kapsamında havayolu taşımacılığı ile yapılacak olan tehlikeli madde kargoculuğu faaliyetlerinin seri, ekonomik, kaliteli, güvenli, ve çevreye zarar vermeyecek şekilde yürütülmesi amaç alınır. Sivil kullanım amacıyla patlayıcı maddelerin havayolu kargo ile taşınabilmesi adına İçişleri Bakanlığı’na başvurulup havayoluyla taşınması için izin belgesi alınması gerekir. Tehlikeli maddelerin taşınması faaliyetini sürdürmek operatörlerin gerekli mercilerden “Tehlikeli Madde Taşıma Yetki Belgesi” almaları mecburdur. Ülkede hava sahasını kullanmak isteyen yabancı operatörlerin tehlikeli madde taşımaları durumunda kendi ülkelerinin yetkili idaresi tarafınca düzenlenmiş olan tehlikeli madde taşıma yetki belgesinin Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü’ne ibraz edilmesi gerekir. Prosedürlere uyulmaması durumunda firmalara para cezası kesilmektedir. Kargo 34, tüm yasal prosedürlere uygun şekilde hizmet vererek sizlerin her türlü kargo ihtiyaçlarını en güvenilir halde yapmaktadır.

Uçak Kargo Fiyatları

Uçak kargo fiyatları, günümüzde pek çok kişi tarafından sık sık merak edilir. Havayolu taşımacılığı fiyatları havayolu firmaları başta olmak üzere ülkeler arasındaki mesafe durumuna, kargoların niteliğine ve uçağın kapasitesi durumuna göre değişiklik gösterir. Paketlerin brüt kilo bilgisiyle beraber kargoların hacimsel açıdan ağırlığı da hesaplanarak fiyat belirlemesi yapılır. Yurtdışı kargo hizmeti sunan bütün havayollarında 30 kilo ve üzerinde bütün paketler için ekstra uygun fiyatlar uygulanır. Hatta kimi zaman 25 kiloluk fiyata 30 kilo kargo gönderimi yapma şansınız oluşur. Kargonuzu ekstra hızlı bir şekilde gönderme durumunuz söz konusu olduğunda ise normalden bir tık daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir. Ayrıca yurtdışı kargo ya da yurtiçi uçak kargo hizmeti alacağınız firmanın kesinlikle güvenilir olması gerekir. Aksi takdirde birtakım sorunlar yaşama ihtimaliniz ortaya çıkar. Kargo 34, geçmişten günümüze kadar uzanan zaman dilimi içerisinde her zaman kişilerin istek ve ihtiyaçlarına yanıt vermeyi amaç edinir. Bu sayede kargolarınızı güvenilir, hızlı ve hasarsız şekilde gönderme imkanınız ortaya çıkar.

Uçak Kargonuzu Nasıl Takip Ediyorsunuz?

Kargo takibi yapmak hem gönderen kişiler hem de kargo bekleyen kişiler için son derece önemli bir konudur. Günümüzde bütün kargo hizmetlerinde, takibini yapma imkanınız vardır. Havayolu taşımacılığı aracılığıyla göndermek istediğiniz ya da size gelecek olan kargoların takiplerinizi kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Kargonuzu gönderilmek üzere teslim ettikten sonra, sizlere bir adet kargo takip numarası verilir. Bununla beraber gönderi takibi yapabilmeniz için sizlere aktif olarak anlık mailler ve cep mesajları gelir. Ayrıca yurtdışına gönderim yaptığınız kargolarda ülkeye varış olduktan, varışın olduğuna dair bildirim de gelmektedir.

Uçak Kargo Taşıma Süreçleri

Havayolu kargo hizmet süreci çoğu zaman hem uzun hem de karmaşık olabilir. Lojistik firmalar olarak da bilinen acenteler kargoların işaretlenmesi ve paketlenmesi işlemlerini bitirdikten sonra, kargoların belgelendirilme işlemlerini de tamamlarlar. Belgelendirme kısmında kargoların gönderilecek olan adresleri belirtilir. Etiketlendirme süreci ise belli başlı kurallar çerçevesinde yapılır. Bu kısmın da tamamlanmasının ardından kargolar hava alanında bulunan şirketlere teslim edilir. Tehlikeli malların kargolanması ile ilgili olarak ise ayrıca bazı işlemler yapılır. Havayolu şirketleri bu konuda acenteye belli bir komisyon oranı ödemesi yapar. Bu konuda yer hizmeti veren kurumlar ise temel olarak;

  • • Taşıma birimlerini kontrol ederler.
  • • Yükleme ve boşaltma yani ramp hizmeti verirler.
  • • Bütün kargoların kontrollerini sağlarlar.
  • • Gümrüklü olan antrepo ve depo gibi hizmetleri üstlenirler.
  • • Kargolar müşterilere göre ayırırlar.
  • • Sonraki sevkiyatlar da gidecek olan kargoları saklarlar.

Bu kısımda depolama işlemlerinin maliyetli olduğunun bilinmesi gerekir. Bu nedenle genel olarak kısa süreli depolama alanları tercih edilir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Günümüzde havayolu kargo hizmeti sunan pek çok firma vardır. Kargo 34 de bu firmalardan biridir. Kargo 34 ailesi olarak tüm kişilerin ve firmaların, kargo hizmetlerini en kusursuz şekilde yapmayı amaç ediniyoruz.

Evrak Kontrol Sistemi

Gönderiyi daha bize getirmeden önce yurtdışına çıkışta sorun yaşanmaması adına hangi evrakların gerekli olduğunu sizlere bildirmekteyiz. Gönderiniz gideceği ülkeye yönelik oluşabilecek her türlü sorun için önceden bilgilendirme yapmaktayız.

Özenli Paketleme

Paketinizin kaybolmaması için özel bir şekilde paketleme yapmamızın yanı sıra belirgin biçimde logolama ve etiketleme işlemleri de yapmaktayız. Köpük bantlama ve streçleme gibi, gönderilerin en sağlam şekilde ulaşması adına da tüm titiz göstermekteyiz.

Teslimat Garantisi

Paketinizi sizden alıp ulaştırana kadar geçen tüm süreçleri yakından takip ediyoruz ve paketinizi hızlı ve sağlam bir şekilde alıcı adrese ulaştırıyoruz.

Detaylı Takip Sistemi

Müşterilerin memnuniyeti ve geriye dönük takip yapabilmeleri adına CRM programımızı, kullanıcılara en üst seviyede ve hizmetle sunmaktayız.

Sık Sorulan Sorular

Kargo 34 forwarder hizmeti verdiği için birçok taşıyıcı firmanın en güncel ve en avantajlı fiyatlarına
sahiptir. Mevcut hacmimizin yüksek olması sebebi ile sahip olduğumuz yüksek iskonto
oranlarını düşük karlar ile sizlere sunuyoruz.
Fiyatlarımızı göndermek istediğiniz ülke neresi ise ona göre belirliyoruz. Ayrıca kg ve hacim baza alınarak fiyat çalışması sağlamaktayız.
Karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu taşımacılığı yapmaktayız. Bu yollarla birlikte diplomatik taşıma, tehlikeli madde taşımacılığı, uluslararası posta hizmeti, zati eşya taşımacılığı, cenaze taşımacılığı ve canlı hayvan taşımacılığı yapmaktayız.
Call Now ButtonHemen Arayın