HIRVATISTAN KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Hırvatistan’a kargo ücreti, Hırvatistan’a kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Hırvatistan’a kargo ücreti ne kadardır?
• Hırvatistan’a gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Hırvatistan’a kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Hırvatistan’a gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Hırvatistan kargo –desi hesaplaması nedir?
• Hırvatistan’a gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Hırvatistan’a en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Hırvatistan’a gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


HIRVATISTAN’A GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Hırvatistan’a gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Hırvatistan’a müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Hırvatistan’a yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Hırvatistan’a kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Hırvatistan’a böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Hırvatistan’a numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Hırvatistan’a hangi firma ile göndermelisiniz?
Hırvatistan’a gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Hırvatistan’a göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Hırvatistan’a yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Hırvatistan’a göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Hırvatistan’a gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Hırvatistan’a doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

HIRVATISTAN’A GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Hırvatistan’a paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Hırvatistan’a gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Hırvatistan’a gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Hırvatistan’a gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Hırvatistan’a kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Hırvatistan kargo fiyatları ile karşılaşır.
Hırvatistan’a göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Hırvatistan’a yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Hırvatistan’a kargo gönderimi yapılır.

HIRVATISTAN’A KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Hırvatistan’a göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Hırvatistan’a gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

HIRVATISTAN’A KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Hırvatistan’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Hırvatistan’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Hırvatistan’a göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Hırvatistan’a göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Hırvatistan’a göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Hırvatistan’a göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Hırvatistan’a göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Hırvatistan’a gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Hırvatistan’a göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Hırvatistan’a gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

HIRVATISTAN’A KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Hırvatistan’a göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Hırvatistan’a kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Hırvatistan’a sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Hırvatistan’a göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Hırvatistan’a gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Hırvatistan’a göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

HIRVATISTAN’A GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Hırvatistan’a gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Hırvatistan’a düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Hırvatistan’a gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

HIRVATISTAN’A GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Hırvatistan’a göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Hırvatistan kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Hırvatistan’a göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Hırvatistan’a göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Hırvatistan’a, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Hırvatistan’a kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Hırvatistan’ın ki yasalarda bulunan farklılıklar Hırvatistan kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Hırvatistan’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Hırvatistan’a kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Hırvatistan’a yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Hırvatistan gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

HIRVATISTAN’A MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Hırvatistan yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Hırvatistan’a yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Hırvatistan’a göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Hırvatistan’a gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Hırvatistan’a Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Hırvatistan’a tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Hırvatistan’a ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Hırvatistan’a göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Hırvatistan’a kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.