HINT OKYANUSU KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Hint Okyanusu’ya kargo ücreti, Hint Okyanusu’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Hint Okyanusu’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Hint Okyanusu’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Hint Okyanusu’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Hint Okyanusu’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Hint Okyanusu kargo –desi hesaplaması nedir?
• Hint Okyanusu’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Hint Okyanusu’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Hint Okyanusu’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


HINT OKYANUSU’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Hint Okyanusu’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Hint Okyanusu’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Hint Okyanusu’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Hint Okyanusu’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Hint Okyanusu’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Hint Okyanusu’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Hint Okyanusu’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Hint Okyanusu’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Hint Okyanusu’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Hint Okyanusu’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Hint Okyanusu’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

HINT OKYANUSU’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Hint Okyanusu’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Hint Okyanusu’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Hint Okyanusu’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Hint Okyanusu’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Hint Okyanusu’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Hint Okyanusu kargo fiyatları ile karşılaşır.
Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Hint Okyanusu’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Hint Okyanusu’ya kargo gönderimi yapılır.

HINT OKYANUSU’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Hint Okyanusu’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

HINT OKYANUSU’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Hint Okyanusu’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Hint Okyanusu’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Hint Okyanusu’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Hint Okyanusu’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

HINT OKYANUSU’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Hint Okyanusu’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Hint Okyanusu’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Hint Okyanusu’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Hint Okyanusu’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

HINT OKYANUSU’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Hint Okyanusu’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Hint Okyanusu’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Hint Okyanusu’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

HINT OKYANUSU’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Hint Okyanusu kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Hint Okyanusu’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Hint Okyanusu’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Hint Okyanusu’nun ki yasalarda bulunan farklılıklar Hint Okyanusu kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Hint Okyanusu’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Hint Okyanusu’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Hint Okyanusu’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Hint Okyanusu gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

HINT OKYANUSU’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Hint Okyanusu yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Hint Okyanusu’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Hint Okyanusu’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Hint Okyanusu’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Hint Okyanusu’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Hint Okyanusu’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Hint Okyanusu’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Hint Okyanusu’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Hint Okyanusu’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.