HINT OKYANUSU GEMİ İŞLETMECİLİKLERİ

Kargo34 gemi işletmeciliğini ticari ve teknik gemi işletmeciliği olmak üzere iki grupta hizmet veriyor. Kargo34’ten Hint Okyanusu’ya gemi kiralama hizmeti alan firmalar , kiralamış olduğu geminin teknik bakımını kendisi yapıyor ama ticari bakımdan işletmesi  için başka bir firmayı yetkilendirebiliyor yada teknik bakımında destek alıyor olsa da ticari bakımdan kendi işletmektedir. Aynı şekilde firmalar Hint Okyanusu’ya kiralamış oldukları gemilerini, Hint Okyanusu’ya gemi kiralama kapsamında tamamen kendi firması tarafından işletebiliyor yada başka bir firmaya tamamen yetki verebilmektedir.

Hint Okyanusu’ya GEMİ KİRALAMA VE BROKERLAR

Denizyolu taşımacılığı hizmeti özellikle uluslararası taşımacılık hizmetleri içinde en çok tercih edilen hizmetler arasında yer almaktadır. Türkiye’den Hint Okyanusu’ya olan ticaretin yaklaşık olarak %90’ı denizyolu taşımacılığı hizmeti ile yapılmaktadır. Hint Okyanusu’ya yapılan denizyolu taşımacılığının maliyeti de oldukça düşük olmakla birlikte Hint Okyanusu’ya gidecek malzemenin miktarı yada boyutunun büyüklüğü farketmeksizin Hint Okyanusu’ya götürülmesine imkan sağlamaktadır. Hint Okyanusu’ya giden gemilerin yük taşıma kapasiteleri fazla olduğu için, Hint Okyanusu’ya malzeme taşıma maliyetide düşüyor. Bu sebep ile Hint Okyanusu’ya malzeme yapacak kurum yada kuruluşların Hint Okyanusu’ya gemi kiralama istekleri de artıyor.

Hint Okyanusu’ya GEMİ KİRALAMA SÜREÇLERİ

Hint Okyanusu’ya malzeme taşımacılığı, Hint Okyanusu’ya gemi kiralama ile de yapılabiliyor. Hint Okyanusu’ya Gemi kiralama süreci, koşulları taşıma durumuna göre farklılık gösterecek biçimde hazırlanan sözleşmeler ile başlamaktadır.

Hint Okyanusu’nun BROKER KİMDİR?

Hint Okyanusu’ya deniz ticareti kapsamında taraflardan hiçbirine vekil yada acente tarzında bir sıfat ile sürekli olarak bağlı olmayan ve bir ücret karşılığında yapılan sözleşmelere aracılık yapan kişi yada kurumlara broker denir.

Hint Okyanusu’ya Gemi kiralama işlemleri de çoğunluk ile brokerler tarafından yürütülüyor.

Broker, şirket içerisinden seçilebildiğigibi şirket dışarısından da seçilebiliyor. Korgo34’ten Hint Okyanusu’ya Gemi kiralama ve buna benzer olan ticari işlemler broker tarafından yapılıyor. Hint Okyanusu’ya yapılan gemi kiralama hizmetinden önce geminin bakımı, onarımı, yakıt, malzeme, güverte gibi teknik işlemleri veya makine enspektörleri tarzı işlemler teknik elemanlar tarafından kontrol ediliyor. Brokerlar genel olarak istihbarat gücü ve piyasaya hakimiyeti ile iki tarafın anlaşmasına aracılık etmektedir.

Hint Okyanusu’ya GEMİ KİRALAMADA SÖZLEŞME TARAFLARI

Hint Okyanusu’ya Gemi kiralama sözleşmelerinde bulunan taraflar arasında taşıyan firma Kargo34 olmaktadır. Hint Okyanusu’ya malzemesini taşıtacak olan ithalatçı ve ihracatçı firmalar ya da malzemenin alım satımına aracılık yapmakta olan firmalar taşıtan veya kiracı unvanlarını almaktadır. Kargo34 ise işletme yetkisi olarak taşıtan unvanını alıyor.

Kargo34 müşterilerine Hint Okyanusu’ya  gemi kiralama hizmeti vererek, her türlü malzemenin güvenle ve zamanında taşınmasının garantisini veriyor.

Malzemenin Hint Okyanusu’ya teslimatını en uygun gemiler ile gerçekleştiriyor.

Kargo34 bünyesinde hizmet vermekte olan diğer bir hizmet alanımız Hint Okyanusu’ya gemi kiralama alanında tecrübemiz ile müşterilerimizin malzemelerini hep heyecan ile taşımaktayız.

Kargo34 olarak sizin malzemeniz, bizim malzememiz anlayışına sahibiz. Uzun yıllardır ÜLKEDEN Türkiye’nin çeşitli limanlarına gelmiş olan yüklerin brokerliğini yapıyoruz. Bunun yanında levha saç, profil, krom madeni, blok mermer yükleri için de Hint Okyanusu’ya gemi kiralama hizmeti sunmaktayız.

Referans firmalarımız için bizimle 0539 602 29 34 numaralarımızdan irtibata geçebilir ya da operasyon@remora.com.tr adresine yük veya gemi taleplerinizi bildirebilirsiniz.

Hint Okyanusu’ya GEMİ KİRALAMA HİZMETİNDE PART KARGO NEDİR?

Kargo34, Türkiye ve Hint Okyanusu genelindeki pek çok kurumsal şirkete gemi kiralama hizmeti veriyor.

Hint Okyanusu’ya komple gemi kiralama hizmetinden hariç doğru zamanda doğru malzemeleri bir araya getirerek değerli müşterilerimize çok daha düşük maliyet sunmayı amaçladığımız  için part cargo taşıma olanağı sunuyoruz.  Malzemelerinizin en güvenli ve maliyet bakımından en ucuz taşınabilmesi için Hint Okyanusu’nun bulunan armatörler ile iş birliği sağlamaktayız.

Hint Okyanusu’ya 1.000 tondan 60.000 tona kadar olan malzemelerin çok güvenli ve maliyet bakımından en az şekilde götürülebilmesi için çalışıyoruz.

Kargo34 Hint Okyanusu’ya gemi kiralama ve part cargo taşıma hizmetlerinden başka taşınacak olan malzemelerin özelliklerine göre genel olarak proje taşımalarında tercih edilen büyük vinçli gemi, ro-ro gemisi veya roll trailer ve flatrack üniteleri ile taşıma hizmeti veren armatörler ile yıllık anlaşmalar yapıyoruz.

Hint Okyanusu’ya BÜYÜK VİNÇLİ GEMİ, RO-RO GEMİSİ VEYA ROLL TRAİLER VE FLATRACK ÜNİTELERİ İLE TAŞINAN ÜRÜNLER

  Otomobil,

  Dozerler ve İş makineleri,

  Ticari araçlar,

  Kamyonlar ve Otobüsler,

  Forkliftler