GÜNEY KORE KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Güney Kore’ye kargo ücreti, Güney Kore’ye kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Güney Kore’ye kargo ücreti ne kadardır?
• Güney Kore’ye gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Güney Kore’ye kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Güney Kore’ye gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Güney Kore kargo –desi hesaplaması nedir?
• Güney Kore’ye gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Güney Kore’ye en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Güney Kore’ye gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


GÜNEY KORE’YE GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Güney Kore’ye gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Güney Kore’ye müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Güney Kore’ye yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Güney Kore’ye kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Güney Kore’ye böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Güney Kore’ye numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Güney Kore’ye hangi firma ile göndermelisiniz?
Güney Kore’ye gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Güney Kore’ye göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Güney Kore’ye yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Güney Kore’ye göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Güney Kore’ye gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Güney Kore’ye doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

GÜNEY KORE’YE GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Güney Kore’ye paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Güney Kore’ye gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Güney Kore’ye gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Güney Kore’ye gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Güney Kore’ye kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Güney Kore kargo fiyatları ile karşılaşır.
Güney Kore’ye göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Güney Kore’ye yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Güney Kore’ye kargo gönderimi yapılır.

GÜNEY KORE’YE KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Güney Kore’ye göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Güney Kore’ye gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

GÜNEY KORE’YE KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Güney Kore’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Güney Kore’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Güney Kore’ye göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Güney Kore’ye göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Güney Kore’ye göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Güney Kore’ye göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Güney Kore’ye göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Güney Kore’ye gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Güney Kore’ye göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Güney Kore’ye gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

GÜNEY KORE’YE KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Güney Kore’ye göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Güney Kore’ye kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Güney Kore’ye sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Güney Kore’ye göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Güney Kore’ye gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Güney Kore’ye göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

GÜNEY KORE’YE GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Güney Kore’ye gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Güney Kore’ye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Güney Kore’ye gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

GÜNEY KORE’YE GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Güney Kore’ye göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Güney Kore kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Güney Kore’ye göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Güney Kore’ye göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Güney Kore’ye, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Güney Kore’ye kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Güney Kore’nin ki yasalarda bulunan farklılıklar Güney Kore kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Güney Kore’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Güney Kore’ye kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Güney Kore’ye yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Güney Kore gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

GÜNEY KORE’YE MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Güney Kore yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Güney Kore’ye yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Güney Kore’ye göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Güney Kore’ye gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Güney Kore’ye Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Güney Kore’ye tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Güney Kore’ye ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Güney Kore’ye göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Güney Kore’ye kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.

Bu gönderinin yorumları kapatılmış.