GÜNEY AFRIKA KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Güney Afrika’ya kargo ücreti, Güney Afrika’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Güney Afrika’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Güney Afrika’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Güney Afrika’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Güney Afrika’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Güney Afrika kargo –desi hesaplaması nedir?
• Güney Afrika’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Güney Afrika’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Güney Afrika’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


GÜNEY AFRIKA’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Güney Afrika’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Güney Afrika’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Güney Afrika’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Güney Afrika’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Güney Afrika’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Güney Afrika’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Güney Afrika’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Güney Afrika’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Güney Afrika’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Güney Afrika’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Güney Afrika’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

GÜNEY AFRIKA’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Güney Afrika’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Güney Afrika’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Güney Afrika’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Güney Afrika’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Güney Afrika’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Güney Afrika kargo fiyatları ile karşılaşır.
Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Güney Afrika’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Güney Afrika’ya kargo gönderimi yapılır.

GÜNEY AFRIKA’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Güney Afrika’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

GÜNEY AFRIKA’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Güney Afrika’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Güney Afrika’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Güney Afrika’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Güney Afrika’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Güney Afrika’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

GÜNEY AFRIKA’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Güney Afrika’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Güney Afrika’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Güney Afrika’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Güney Afrika’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

GÜNEY AFRIKA’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Güney Afrika’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Güney Afrika’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Güney Afrika’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

GÜNEY AFRIKA’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Güney Afrika kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Güney Afrika’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Güney Afrika’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Güney Afrika’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Güney Afrika kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Güney Afrika’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Güney Afrika’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Güney Afrika’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Güney Afrika gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

GÜNEY AFRIKA’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Güney Afrika yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Güney Afrika’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Güney Afrika’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Güney Afrika’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Güney Afrika’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Güney Afrika’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Güney Afrika’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Güney Afrika’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Güney Afrika’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.