GEORGIA ADALARI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Georgia Adaları’ya kargo ücreti, Georgia Adaları’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Georgia Adaları’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Georgia Adaları’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Georgia Adaları’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Georgia Adaları’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Georgia Adaları kargo –desi hesaplaması nedir?
• Georgia Adaları’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Georgia Adaları’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Georgia Adaları’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


GEORGIA ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Georgia Adaları’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Georgia Adaları’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Georgia Adaları’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Georgia Adaları’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Georgia Adaları’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Georgia Adaları’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Georgia Adaları’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Georgia Adaları’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Georgia Adaları’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Georgia Adaları’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Georgia Adaları’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

GEORGIA ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Georgia Adaları’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Georgia Adaları’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Georgia Adaları’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Georgia Adaları’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Georgia Adaları’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Georgia Adaları kargo fiyatları ile karşılaşır.
Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Georgia Adaları’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Georgia Adaları’ya kargo gönderimi yapılır.

GEORGIA ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Georgia Adaları’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

GEORGIA ADALARI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Georgia Adaları’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Georgia Adaları’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Georgia Adaları’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Georgia Adaları’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Georgia Adaları’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

GEORGIA ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Georgia Adaları’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Georgia Adaları’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Georgia Adaları’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Georgia Adaları’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

GEORGIA ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Georgia Adaları’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Georgia Adaları’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Georgia Adaları’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

GEORGIA ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Georgia Adaları kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Georgia Adaları’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Georgia Adaları’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Georgia Adaları’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Georgia Adaları kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Georgia Adaları’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Georgia Adaları’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Georgia Adaları’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Georgia Adaları gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

GEORGIA ADALARI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Georgia Adaları yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Georgia Adaları’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Georgia Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Georgia Adaları’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Georgia Adaları’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Georgia Adaları’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Georgia Adaları’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Georgia Adaları’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Georgia Adaları’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.