FILISTIN BÖLGESI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Filistin Bölgesi’ye kargo ücreti, Filistin Bölgesi’ye kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Filistin Bölgesi’ye kargo ücreti ne kadardır?
• Filistin Bölgesi’ye gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Filistin Bölgesi’ye kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Filistin Bölgesi’ye gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Filistin Bölgesi kargo –desi hesaplaması nedir?
• Filistin Bölgesi’ye gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Filistin Bölgesi’ye en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Filistin Bölgesi’ye gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


FILISTIN BÖLGESI’YE GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Filistin Bölgesi’ye gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Filistin Bölgesi’ye müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Filistin Bölgesi’ye yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Filistin Bölgesi’ye kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Filistin Bölgesi’ye böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Filistin Bölgesi’ye numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Filistin Bölgesi’ye hangi firma ile göndermelisiniz?
Filistin Bölgesi’ye gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Filistin Bölgesi’ye yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Filistin Bölgesi’ye gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Filistin Bölgesi’ye doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

FILISTIN BÖLGESI’YE GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Filistin Bölgesi’ye paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Filistin Bölgesi’ye gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Filistin Bölgesi’ye gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Filistin Bölgesi’ye gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Filistin Bölgesi’ye kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Filistin Bölgesi kargo fiyatları ile karşılaşır.
Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Filistin Bölgesi’ye yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Filistin Bölgesi’ye kargo gönderimi yapılır.

FILISTIN BÖLGESI’YE KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Filistin Bölgesi’ye gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

FILISTIN BÖLGESI’YE KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Filistin Bölgesi’ye göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Filistin Bölgesi’ye gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Filistin Bölgesi’ye göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Filistin Bölgesi’ye gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

FILISTIN BÖLGESI’YE KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Filistin Bölgesi’ye kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Filistin Bölgesi’ye sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Filistin Bölgesi’ye göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Filistin Bölgesi’ye gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

FILISTIN BÖLGESI’YE GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Filistin Bölgesi’ye gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Filistin Bölgesi’ye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Filistin Bölgesi’ye gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

FILISTIN BÖLGESI’YE GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Filistin Bölgesi kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Filistin Bölgesi’ye, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Filistin Bölgesi’ye kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Filistin Bölgesi’nin ki yasalarda bulunan farklılıklar Filistin Bölgesi kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Filistin Bölgesi’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Filistin Bölgesi’ye kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Filistin Bölgesi’ye yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Filistin Bölgesi gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

FILISTIN BÖLGESI’YE MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Filistin Bölgesi yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Filistin Bölgesi’ye yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Filistin Bölgesi’ye göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Filistin Bölgesi’ye gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Filistin Bölgesi’ye Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Filistin Bölgesi’ye tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Filistin Bölgesi’ye ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Filistin Bölgesi’ye göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Filistin Bölgesi’ye kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.