FILDIŞI SAHILLERI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Fildişi Sahilleri’ye kargo ücreti, Fildişi Sahilleri’ye kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Fildişi Sahilleri’ye kargo ücreti ne kadardır?
• Fildişi Sahilleri’ye gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Fildişi Sahilleri’ye kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Fildişi Sahilleri’ye gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Fildişi Sahilleri kargo –desi hesaplaması nedir?
• Fildişi Sahilleri’ye gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Fildişi Sahilleri’ye en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Fildişi Sahilleri’ye gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


FILDIŞI SAHILLERI’YE GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Fildişi Sahilleri’ye gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Fildişi Sahilleri’ye müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Fildişi Sahilleri’ye yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Fildişi Sahilleri’ye kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Fildişi Sahilleri’ye böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Fildişi Sahilleri’ye numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Fildişi Sahilleri’ye hangi firma ile göndermelisiniz?
Fildişi Sahilleri’ye gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Fildişi Sahilleri’ye yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Fildişi Sahilleri’ye gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Fildişi Sahilleri’ye doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

FILDIŞI SAHILLERI’YE GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Fildişi Sahilleri’ye paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Fildişi Sahilleri’ye gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Fildişi Sahilleri’ye gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Fildişi Sahilleri’ye gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Fildişi Sahilleri’ye kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Fildişi Sahilleri kargo fiyatları ile karşılaşır.
Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Fildişi Sahilleri’ye yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Fildişi Sahilleri’ye kargo gönderimi yapılır.

FILDIŞI SAHILLERI’YE KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Fildişi Sahilleri’ye gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

FILDIŞI SAHILLERI’YE KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Fildişi Sahilleri’ye göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Fildişi Sahilleri’ye gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Fildişi Sahilleri’ye göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Fildişi Sahilleri’ye gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

FILDIŞI SAHILLERI’YE KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Fildişi Sahilleri’ye kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Fildişi Sahilleri’ye sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Fildişi Sahilleri’ye göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Fildişi Sahilleri’ye gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

FILDIŞI SAHILLERI’YE GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Fildişi Sahilleri’ye gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Fildişi Sahilleri’ye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Fildişi Sahilleri’ye gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

FILDIŞI SAHILLERI’YE GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Fildişi Sahilleri kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Fildişi Sahilleri’ye, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Fildişi Sahilleri’ye kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Fildişi Sahilleri’nin ki yasalarda bulunan farklılıklar Fildişi Sahilleri kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Fildişi Sahilleri’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Fildişi Sahilleri’ye kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Fildişi Sahilleri’ye yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Fildişi Sahilleri gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

FILDIŞI SAHILLERI’YE MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Fildişi Sahilleri yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Fildişi Sahilleri’ye yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Fildişi Sahilleri’ye göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Fildişi Sahilleri’ye gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Fildişi Sahilleri’ye Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Fildişi Sahilleri’ye tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Fildişi Sahilleri’ye ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Fildişi Sahilleri’ye göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Fildişi Sahilleri’ye kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.