FAROE ADALARI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Faroe Adaları’ya kargo ücreti, Faroe Adaları’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Faroe Adaları’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Faroe Adaları’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Faroe Adaları’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Faroe Adaları’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Faroe Adaları kargo –desi hesaplaması nedir?
• Faroe Adaları’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Faroe Adaları’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Faroe Adaları’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


FAROE ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Faroe Adaları’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Faroe Adaları’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Faroe Adaları’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Faroe Adaları’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Faroe Adaları’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Faroe Adaları’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Faroe Adaları’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Faroe Adaları’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Faroe Adaları’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Faroe Adaları’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Faroe Adaları’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

FAROE ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Faroe Adaları’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Faroe Adaları’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Faroe Adaları’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Faroe Adaları’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Faroe Adaları’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Faroe Adaları kargo fiyatları ile karşılaşır.
Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Faroe Adaları’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Faroe Adaları’ya kargo gönderimi yapılır.

FAROE ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Faroe Adaları’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

FAROE ADALARI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Faroe Adaları’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Faroe Adaları’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Faroe Adaları’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Faroe Adaları’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Faroe Adaları’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

FAROE ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Faroe Adaları’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Faroe Adaları’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Faroe Adaları’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Faroe Adaları’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

FAROE ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Faroe Adaları’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Faroe Adaları’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Faroe Adaları’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

FAROE ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Faroe Adaları kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Faroe Adaları’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Faroe Adaları’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Faroe Adaları’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Faroe Adaları kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Faroe Adaları’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Faroe Adaları’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Faroe Adaları’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Faroe Adaları gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

FAROE ADALARI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Faroe Adaları yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Faroe Adaları’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Faroe Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Faroe Adaları’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Faroe Adaları’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Faroe Adaları’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Faroe Adaları’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Faroe Adaları’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Faroe Adaları’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.