EKVATOR GINESI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Ekvator Ginesi’ye kargo ücreti, Ekvator Ginesi’ye kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Ekvator Ginesi’ye kargo ücreti ne kadardır?
• Ekvator Ginesi’ye gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Ekvator Ginesi’ye kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Ekvator Ginesi’ye gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Ekvator Ginesi kargo –desi hesaplaması nedir?
• Ekvator Ginesi’ye gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Ekvator Ginesi’ye en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Ekvator Ginesi’ye gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


EKVATOR GINESI’YE GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Ekvator Ginesi’ye gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Ekvator Ginesi’ye müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Ekvator Ginesi’ye yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Ekvator Ginesi’ye kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Ekvator Ginesi’ye böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Ekvator Ginesi’ye numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Ekvator Ginesi’ye hangi firma ile göndermelisiniz?
Ekvator Ginesi’ye gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Ekvator Ginesi’ye yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Ekvator Ginesi’ye gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Ekvator Ginesi’ye doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

EKVATOR GINESI’YE GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Ekvator Ginesi’ye paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Ekvator Ginesi’ye gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Ekvator Ginesi’ye gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Ekvator Ginesi’ye gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Ekvator Ginesi’ye kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Ekvator Ginesi kargo fiyatları ile karşılaşır.
Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Ekvator Ginesi’ye yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Ekvator Ginesi’ye kargo gönderimi yapılır.

EKVATOR GINESI’YE KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Ekvator Ginesi’ye gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

EKVATOR GINESI’YE KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Ekvator Ginesi’ye göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Ekvator Ginesi’ye gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Ekvator Ginesi’ye göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Ekvator Ginesi’ye gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

EKVATOR GINESI’YE KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Ekvator Ginesi’ye kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Ekvator Ginesi’ye sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Ekvator Ginesi’ye göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Ekvator Ginesi’ye gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

EKVATOR GINESI’YE GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Ekvator Ginesi’ye gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Ekvator Ginesi’ye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Ekvator Ginesi’ye gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

EKVATOR GINESI’YE GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Ekvator Ginesi kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Ekvator Ginesi’ye, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Ekvator Ginesi’ye kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Ekvator Ginesi’nin ki yasalarda bulunan farklılıklar Ekvator Ginesi kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Ekvator Ginesi’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Ekvator Ginesi’ye kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Ekvator Ginesi’ye yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Ekvator Ginesi gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

EKVATOR GINESI’YE MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Ekvator Ginesi yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Ekvator Ginesi’ye yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Ekvator Ginesi’ye göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Ekvator Ginesi’ye gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Ekvator Ginesi’ye Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Ekvator Ginesi’ye tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Ekvator Ginesi’ye ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Ekvator Ginesi’ye göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Ekvator Ginesi’ye kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.