DOMINIK CUMHURIYETI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Dominik Cumhuriyeti’ye kargo ücreti, Dominik Cumhuriyeti’ye kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Dominik Cumhuriyeti’ye kargo ücreti ne kadardır?
• Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Dominik Cumhuriyeti’ye kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Dominik Cumhuriyeti kargo –desi hesaplaması nedir?
• Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Dominik Cumhuriyeti’ye en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


DOMINIK CUMHURIYETI’YE GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Dominik Cumhuriyeti’ye müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Dominik Cumhuriyeti’ye yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Dominik Cumhuriyeti’ye kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Dominik Cumhuriyeti’ye böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Dominik Cumhuriyeti’ye numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Dominik Cumhuriyeti’ye hangi firma ile göndermelisiniz?
Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Dominik Cumhuriyeti’ye yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Dominik Cumhuriyeti’ye doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

DOMINIK CUMHURIYETI’YE GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Dominik Cumhuriyeti’ye paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Dominik Cumhuriyeti’ye kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Dominik Cumhuriyeti kargo fiyatları ile karşılaşır.
Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Dominik Cumhuriyeti’ye yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Dominik Cumhuriyeti’ye kargo gönderimi yapılır.

DOMINIK CUMHURIYETI’YE KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Dominik Cumhuriyeti’ye gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

DOMINIK CUMHURIYETI’YE KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

DOMINIK CUMHURIYETI’YE KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Dominik Cumhuriyeti’ye kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Dominik Cumhuriyeti’ye sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Dominik Cumhuriyeti’ye göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Dominik Cumhuriyeti’ye gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

DOMINIK CUMHURIYETI’YE GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Dominik Cumhuriyeti’ye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Dominik Cumhuriyeti’ye gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

DOMINIK CUMHURIYETI’YE GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Dominik Cumhuriyeti kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Dominik Cumhuriyeti’ye, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Dominik Cumhuriyeti’ye kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Dominik Cumhuriyeti’nin ki yasalarda bulunan farklılıklar Dominik Cumhuriyeti kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Dominik Cumhuriyeti’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Dominik Cumhuriyeti’ye kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Dominik Cumhuriyeti’ye yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Dominik Cumhuriyeti gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

DOMINIK CUMHURIYETI’YE MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Dominik Cumhuriyeti yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Dominik Cumhuriyeti’ye yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Dominik Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Dominik Cumhuriyeti’ye gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Dominik Cumhuriyeti’ye Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Dominik Cumhuriyeti’ye tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Dominik Cumhuriyeti’ye ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Dominik Cumhuriyeti’ye göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Dominik Cumhuriyeti’ye kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.