DOĞU TIMOR KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Doğu Timor’a kargo ücreti, Doğu Timor’a kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Doğu Timor’a kargo ücreti ne kadardır?
• Doğu Timor’a gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Doğu Timor’a kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Doğu Timor’a gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Doğu Timor kargo –desi hesaplaması nedir?
• Doğu Timor’a gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Doğu Timor’a en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Doğu Timor’a gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


DOĞU TIMOR’A GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Doğu Timor’a gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Doğu Timor’a müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Doğu Timor’a yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Doğu Timor’a kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Doğu Timor’a böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Doğu Timor’a numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Doğu Timor’a hangi firma ile göndermelisiniz?
Doğu Timor’a gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Doğu Timor’a göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Doğu Timor’a yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Doğu Timor’a göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Doğu Timor’a gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Doğu Timor’a doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

DOĞU TIMOR’A GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Doğu Timor’a paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Doğu Timor’a gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Doğu Timor’a gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Doğu Timor’a gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Doğu Timor’a kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Doğu Timor kargo fiyatları ile karşılaşır.
Doğu Timor’a göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Doğu Timor’a yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Doğu Timor’a kargo gönderimi yapılır.

DOĞU TIMOR’A KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Doğu Timor’a göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Doğu Timor’a gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

DOĞU TIMOR’A KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Doğu Timor’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Doğu Timor’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Doğu Timor’a göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Doğu Timor’a göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Doğu Timor’a göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Doğu Timor’a göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Doğu Timor’a göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Doğu Timor’a gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Doğu Timor’a göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Doğu Timor’a gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

DOĞU TIMOR’A KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Doğu Timor’a göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Doğu Timor’a kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Doğu Timor’a sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Doğu Timor’a göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Doğu Timor’a gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Doğu Timor’a göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

DOĞU TIMOR’A GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Doğu Timor’a gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Doğu Timor’a düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Doğu Timor’a gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

DOĞU TIMOR’A GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Doğu Timor’a göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Doğu Timor kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Doğu Timor’a göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Doğu Timor’a göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Doğu Timor’a, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Doğu Timor’a kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Doğu Timor’un ki yasalarda bulunan farklılıklar Doğu Timor kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Doğu Timor’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Doğu Timor’a kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Doğu Timor’a yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Doğu Timor gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

DOĞU TIMOR’A MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Doğu Timor yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Doğu Timor’a yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Doğu Timor’a göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Doğu Timor’a gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Doğu Timor’a Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Doğu Timor’a tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Doğu Timor’a ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Doğu Timor’a göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Doğu Timor’a kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.