COOK ADALARI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Cook Adaları’ya kargo ücreti, Cook Adaları’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Cook Adaları’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Cook Adaları’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Cook Adaları’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Cook Adaları’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Cook Adaları kargo –desi hesaplaması nedir?
• Cook Adaları’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Cook Adaları’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Cook Adaları’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


COOK ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Cook Adaları’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Cook Adaları’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Cook Adaları’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Cook Adaları’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Cook Adaları’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Cook Adaları’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Cook Adaları’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Cook Adaları’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Cook Adaları’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Cook Adaları’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Cook Adaları’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

COOK ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Cook Adaları’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Cook Adaları’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Cook Adaları’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Cook Adaları’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Cook Adaları’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Cook Adaları kargo fiyatları ile karşılaşır.
Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Cook Adaları’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Cook Adaları’ya kargo gönderimi yapılır.

COOK ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Cook Adaları’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

COOK ADALARI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Cook Adaları’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Cook Adaları’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Cook Adaları’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Cook Adaları’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Cook Adaları’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

COOK ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Cook Adaları’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Cook Adaları’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Cook Adaları’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Cook Adaları’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

COOK ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Cook Adaları’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Cook Adaları’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Cook Adaları’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

COOK ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Cook Adaları kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Cook Adaları’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Cook Adaları’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Cook Adaları’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Cook Adaları kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Cook Adaları’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Cook Adaları’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Cook Adaları’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Cook Adaları gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

COOK ADALARI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Cook Adaları yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Cook Adaları’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Cook Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Cook Adaları’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Cook Adaları’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Cook Adaları’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Cook Adaları’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Cook Adaları’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Cook Adaları’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.