COCOS ADALARI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Cocos Adaları’ya kargo ücreti, Cocos Adaları’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Cocos Adaları’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Cocos Adaları’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Cocos Adaları’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Cocos Adaları’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Cocos Adaları kargo –desi hesaplaması nedir?
• Cocos Adaları’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Cocos Adaları’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Cocos Adaları’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


COCOS ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Cocos Adaları’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Cocos Adaları’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Cocos Adaları’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Cocos Adaları’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Cocos Adaları’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Cocos Adaları’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Cocos Adaları’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Cocos Adaları’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Cocos Adaları’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Cocos Adaları’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Cocos Adaları’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

COCOS ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Cocos Adaları’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Cocos Adaları’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Cocos Adaları’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Cocos Adaları’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Cocos Adaları’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Cocos Adaları kargo fiyatları ile karşılaşır.
Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Cocos Adaları’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Cocos Adaları’ya kargo gönderimi yapılır.

COCOS ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Cocos Adaları’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

COCOS ADALARI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Cocos Adaları’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Cocos Adaları’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Cocos Adaları’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Cocos Adaları’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Cocos Adaları’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

COCOS ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Cocos Adaları’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Cocos Adaları’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Cocos Adaları’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Cocos Adaları’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

COCOS ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Cocos Adaları’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Cocos Adaları’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Cocos Adaları’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

COCOS ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Cocos Adaları kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Cocos Adaları’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Cocos Adaları’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Cocos Adaları’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Cocos Adaları kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Cocos Adaları’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Cocos Adaları’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Cocos Adaları’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Cocos Adaları gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

COCOS ADALARI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Cocos Adaları yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Cocos Adaları’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Cocos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Cocos Adaları’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Cocos Adaları’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Cocos Adaları’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Cocos Adaları’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Cocos Adaları’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Cocos Adaları’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.