CHRISTMAS ADASI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Christmas Adası’ya kargo ücreti, Christmas Adası’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Christmas Adası’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Christmas Adası’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Christmas Adası’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Christmas Adası’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Christmas Adası kargo –desi hesaplaması nedir?
• Christmas Adası’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Christmas Adası’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Christmas Adası’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


CHRISTMAS ADASI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Christmas Adası’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Christmas Adası’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Christmas Adası’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Christmas Adası’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Christmas Adası’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Christmas Adası’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Christmas Adası’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Christmas Adası’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Christmas Adası’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Christmas Adası’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Christmas Adası’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

CHRISTMAS ADASI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Christmas Adası’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Christmas Adası’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Christmas Adası’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Christmas Adası’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Christmas Adası’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Christmas Adası kargo fiyatları ile karşılaşır.
Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Christmas Adası’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Christmas Adası’ya kargo gönderimi yapılır.

CHRISTMAS ADASI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Christmas Adası’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

CHRISTMAS ADASI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Christmas Adası’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Christmas Adası’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Christmas Adası’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Christmas Adası’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Christmas Adası’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

CHRISTMAS ADASI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Christmas Adası’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Christmas Adası’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Christmas Adası’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Christmas Adası’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

CHRISTMAS ADASI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Christmas Adası’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Christmas Adası’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Christmas Adası’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

CHRISTMAS ADASI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Christmas Adası kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Christmas Adası’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Christmas Adası’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Christmas Adası’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Christmas Adası kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Christmas Adası’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Christmas Adası’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Christmas Adası’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Christmas Adası gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

CHRISTMAS ADASI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Christmas Adası yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Christmas Adası’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Christmas Adası’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Christmas Adası’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Christmas Adası’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Christmas Adası’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Christmas Adası’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Christmas Adası’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Christmas Adası’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.