ÇEK CUMHURIYETI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Çek Cumhuriyeti’ye kargo ücreti, Çek Cumhuriyeti’ye kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Çek Cumhuriyeti’ye kargo ücreti ne kadardır?
• Çek Cumhuriyeti’ye gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Çek Cumhuriyeti’ye kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Çek Cumhuriyeti’ye gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Çek Cumhuriyeti kargo –desi hesaplaması nedir?
• Çek Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Çek Cumhuriyeti’ye en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Çek Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


ÇEK CUMHURIYETI’YE GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Çek Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ye müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Çek Cumhuriyeti’ye yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Çek Cumhuriyeti’ye kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Çek Cumhuriyeti’ye böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Çek Cumhuriyeti’ye numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Çek Cumhuriyeti’ye hangi firma ile göndermelisiniz?
Çek Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Çek Cumhuriyeti’ye yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Çek Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Çek Cumhuriyeti’ye doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

ÇEK CUMHURIYETI’YE GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Çek Cumhuriyeti’ye paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Çek Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Çek Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Çek Cumhuriyeti’ye gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Çek Cumhuriyeti’ye kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Çek Cumhuriyeti kargo fiyatları ile karşılaşır.
Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Çek Cumhuriyeti’ye yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Çek Cumhuriyeti’ye kargo gönderimi yapılır.

ÇEK CUMHURIYETI’YE KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Çek Cumhuriyeti’ye gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

ÇEK CUMHURIYETI’YE KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Çek Cumhuriyeti’ye gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Çek Cumhuriyeti’ye gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

ÇEK CUMHURIYETI’YE KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Çek Cumhuriyeti’ye kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Çek Cumhuriyeti’ye sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Çek Cumhuriyeti’ye göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Çek Cumhuriyeti’ye gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

ÇEK CUMHURIYETI’YE GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Çek Cumhuriyeti’ye gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Çek Cumhuriyeti’ye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Çek Cumhuriyeti’ye gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

ÇEK CUMHURIYETI’YE GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Çek Cumhuriyeti kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Çek Cumhuriyeti’ye, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Çek Cumhuriyeti’ye kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Çek Cumhuriyeti’nin ki yasalarda bulunan farklılıklar Çek Cumhuriyeti kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Çek Cumhuriyeti’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ye kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Çek Cumhuriyeti’ye yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Çek Cumhuriyeti gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

ÇEK CUMHURIYETI’YE MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Çek Cumhuriyeti yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Çek Cumhuriyeti’ye yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Çek Cumhuriyeti’ye göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Çek Cumhuriyeti’ye gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Çek Cumhuriyeti’ye Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Çek Cumhuriyeti’ye tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Çek Cumhuriyeti’ye ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Çek Cumhuriyeti’ye göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Çek Cumhuriyeti’ye kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.