CAPE VERDE KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Cape Verde’ye kargo ücreti, Cape Verde’ye kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Cape Verde’ye kargo ücreti ne kadardır?
• Cape Verde’ye gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Cape Verde’ye kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Cape Verde’ye gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Cape Verde kargo –desi hesaplaması nedir?
• Cape Verde’ye gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Cape Verde’ye en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Cape Verde’ye gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


CAPE VERDE’YE GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Cape Verde’ye gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Cape Verde’ye müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Cape Verde’ye yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Cape Verde’ye kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Cape Verde’ye böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Cape Verde’ye numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Cape Verde’ye hangi firma ile göndermelisiniz?
Cape Verde’ye gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Cape Verde’ye göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Cape Verde’ye yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Cape Verde’ye göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Cape Verde’ye gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Cape Verde’ye doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

CAPE VERDE’YE GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Cape Verde’ye paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Cape Verde’ye gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Cape Verde’ye gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Cape Verde’ye gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Cape Verde’ye kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Cape Verde kargo fiyatları ile karşılaşır.
Cape Verde’ye göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Cape Verde’ye yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Cape Verde’ye kargo gönderimi yapılır.

CAPE VERDE’YE KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Cape Verde’ye göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Cape Verde’ye gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

CAPE VERDE’YE KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Cape Verde’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Cape Verde’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Cape Verde’ye göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Cape Verde’ye göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Cape Verde’ye göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Cape Verde’ye göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Cape Verde’ye göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Cape Verde’ye gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Cape Verde’ye göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Cape Verde’ye gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

CAPE VERDE’YE KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Cape Verde’ye göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Cape Verde’ye kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Cape Verde’ye sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Cape Verde’ye göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Cape Verde’ye gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Cape Verde’ye göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

CAPE VERDE’YE GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Cape Verde’ye gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Cape Verde’ye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Cape Verde’ye gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

CAPE VERDE’YE GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Cape Verde’ye göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Cape Verde kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Cape Verde’ye göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Cape Verde’ye göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Cape Verde’ye, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Cape Verde’ye kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Cape Verde’nin ki yasalarda bulunan farklılıklar Cape Verde kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Cape Verde’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Cape Verde’ye kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Cape Verde’ye yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Cape Verde gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

CAPE VERDE’YE MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Cape Verde yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Cape Verde’ye yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Cape Verde’ye göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Cape Verde’ye gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Cape Verde’ye Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Cape Verde’ye tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Cape Verde’ye ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Cape Verde’ye göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Cape Verde’ye kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.