BURKINA FASO KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Burkina Faso’ya kargo ücreti, Burkina Faso’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Burkina Faso’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Burkina Faso’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Burkina Faso’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Burkina Faso’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Burkina Faso kargo –desi hesaplaması nedir?
• Burkina Faso’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Burkina Faso’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Burkina Faso’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


BURKINA FASO’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Burkina Faso’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Burkina Faso’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Burkina Faso’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Burkina Faso’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Burkina Faso’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Burkina Faso’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Burkina Faso’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Burkina Faso’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Burkina Faso’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Burkina Faso’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Burkina Faso’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

BURKINA FASO’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Burkina Faso’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Burkina Faso’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Burkina Faso’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Burkina Faso’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Burkina Faso’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Burkina Faso kargo fiyatları ile karşılaşır.
Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Burkina Faso’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Burkina Faso’ya kargo gönderimi yapılır.

BURKINA FASO’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Burkina Faso’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

BURKINA FASO’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Burkina Faso’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Burkina Faso’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Burkina Faso’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Burkina Faso’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Burkina Faso’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

BURKINA FASO’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Burkina Faso’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Burkina Faso’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Burkina Faso’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Burkina Faso’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

BURKINA FASO’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Burkina Faso’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Burkina Faso’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Burkina Faso’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

BURKINA FASO’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Burkina Faso kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Burkina Faso’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Burkina Faso’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Burkina Faso’nun ki yasalarda bulunan farklılıklar Burkina Faso kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Burkina Faso’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Burkina Faso’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Burkina Faso’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Burkina Faso gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

BURKINA FASO’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Burkina Faso yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Burkina Faso’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Burkina Faso’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Burkina Faso’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Burkina Faso’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Burkina Faso’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Burkina Faso’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Burkina Faso’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Burkina Faso’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.