BOUVET ADASI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Bouvet Adası’ya kargo ücreti, Bouvet Adası’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Bouvet Adası’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Bouvet Adası’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Bouvet Adası’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Bouvet Adası’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Bouvet Adası kargo –desi hesaplaması nedir?
• Bouvet Adası’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Bouvet Adası’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Bouvet Adası’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


BOUVET ADASI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Bouvet Adası’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Bouvet Adası’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Bouvet Adası’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Bouvet Adası’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Bouvet Adası’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Bouvet Adası’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Bouvet Adası’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Bouvet Adası’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Bouvet Adası’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Bouvet Adası’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Bouvet Adası’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

BOUVET ADASI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Bouvet Adası’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Bouvet Adası’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Bouvet Adası’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Bouvet Adası’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Bouvet Adası’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Bouvet Adası kargo fiyatları ile karşılaşır.
Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Bouvet Adası’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Bouvet Adası’ya kargo gönderimi yapılır.

BOUVET ADASI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Bouvet Adası’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

BOUVET ADASI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Bouvet Adası’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Bouvet Adası’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Bouvet Adası’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Bouvet Adası’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Bouvet Adası’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

BOUVET ADASI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Bouvet Adası’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Bouvet Adası’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Bouvet Adası’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Bouvet Adası’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

BOUVET ADASI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Bouvet Adası’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Bouvet Adası’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Bouvet Adası’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

BOUVET ADASI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Bouvet Adası kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Bouvet Adası’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Bouvet Adası’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Bouvet Adası’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Bouvet Adası kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Bouvet Adası’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Bouvet Adası’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Bouvet Adası’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Bouvet Adası gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

BOUVET ADASI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Bouvet Adası yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Bouvet Adası’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Bouvet Adası’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Bouvet Adası’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Bouvet Adası’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Bouvet Adası’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Bouvet Adası’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Bouvet Adası’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Bouvet Adası’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.