BOSNA HERSEK KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Bosna Hersek’e kargo ücreti, Bosna Hersek’e kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Bosna Hersek’e kargo ücreti ne kadardır?
• Bosna Hersek’e gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Bosna Hersek’e kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Bosna Hersek’e gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Bosna Hersek kargo –desi hesaplaması nedir?
• Bosna Hersek’e gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Bosna Hersek’e en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Bosna Hersek’e gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


BOSNA HERSEK’E GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Bosna Hersek’e gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Bosna Hersek’e müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Bosna Hersek’e yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Bosna Hersek’e kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Bosna Hersek’e böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Bosna Hersek’e numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Bosna Hersek’e hangi firma ile göndermelisiniz?
Bosna Hersek’e gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Bosna Hersek’e yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Bosna Hersek’e gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Bosna Hersek’e doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

BOSNA HERSEK’E GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Bosna Hersek’e paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Bosna Hersek’e gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Bosna Hersek’e gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Bosna Hersek’e gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Bosna Hersek’e kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Bosna Hersek kargo fiyatları ile karşılaşır.
Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Bosna Hersek’e yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Bosna Hersek’e kargo gönderimi yapılır.

BOSNA HERSEK’E KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Bosna Hersek’e gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

BOSNA HERSEK’E KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Bosna Hersek’e göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Bosna Hersek’e göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Bosna Hersek’e gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Bosna Hersek’e göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Bosna Hersek’e gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

BOSNA HERSEK’E KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Bosna Hersek’e kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Bosna Hersek’e sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Bosna Hersek’e göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Bosna Hersek’e gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

BOSNA HERSEK’E GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Bosna Hersek’e gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Bosna Hersek’e düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Bosna Hersek’e gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

BOSNA HERSEK’E GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Bosna Hersek kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Bosna Hersek’e, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Bosna Hersek’e kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Bosna Hersek’in ki yasalarda bulunan farklılıklar Bosna Hersek kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Bosna Hersek’ten Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Bosna Hersek’e kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Bosna Hersek’e yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Bosna Hersek gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

BOSNA HERSEK’E MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Bosna Hersek yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Bosna Hersek’e yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Bosna Hersek’e göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Bosna Hersek’e gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Bosna Hersek’e Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Bosna Hersek’e tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Bosna Hersek’e ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Bosna Hersek’e göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Bosna Hersek’e kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.