• Home
  • Blog
  • Birleşik Krallık’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Birleşik Krallık’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Birleşik Krallık’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Birleşik Krallık’ın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Birleşik Krallık’a yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Birleşik Krallık’a fuar alanı handling servislerinin sunulması, Birleşik Krallık’a depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Birleşik Krallık Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Birleşik Krallık’a aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Birleşik Krallık’a bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Birleşik Krallık’a gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Birleşik Krallık’a ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Birleşik Krallık Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Birleşik Krallık’a fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Birleşik Krallık’a fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Birleşik Krallık’a bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Birleşik Krallık’a tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Birleşik Krallık’a birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Birleşik Krallık’a fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Birleşik Krallık’a bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Birleşik Krallık’a muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Birleşik Krallık’a en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Birleşik Krallık’a Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Birleşik Krallık’a Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Birleşik Krallık’a Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Birleşik Krallık’a Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Birleşik Krallık’a İç taşıma

Birleşik Krallık’a Dokümantasyon

Birleşik Krallık’a Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Birleşik Krallık’a Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Birleşik Krallık’a özel sergiler, Birleşik Krallık’a kongreler, toplantılar ve Birleşik Krallık’a konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Birleşik Krallık’a katılımcı firmalar, Birleşik Krallık’a stand imalatçıları, Birleşik Krallık’a fuar ve Birleşik Krallık’a sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Birleşik Krallık’a Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Birleşik Krallık’a Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Birleşik Krallık’a Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Birleşik Krallık’a Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Birleşik Krallık’a Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Birleşik Krallık’a yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Birleşik Krallık’a  yüksek hizmet kalitesi, Birleşik Krallık’a dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Birleşik Krallık’a Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Birleşik Krallık’a  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Birleşik Krallık’a Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Birleşik Krallık’a bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Birleşik Krallık’a o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Birleşik Krallık’a gitmesi için mal uçağa yüklenir. Birleşik Krallık’a gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Birleşik Krallık’a gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Birleşik Krallık’a gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Birleşik Krallık’a Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Birleşik Krallık’a Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Birleşik Krallık’ın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Birleşik Krallık’a bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Birleşik Krallık’a poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google
%d blogcu bunu beğendi: