BIRLEŞIK KRALLIK KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Birleşik Krallık’a kargo ücreti, Birleşik Krallık’a kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Birleşik Krallık’a kargo ücreti ne kadardır?
• Birleşik Krallık’a gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Birleşik Krallık’a kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Birleşik Krallık’a gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Birleşik Krallık kargo –desi hesaplaması nedir?
• Birleşik Krallık’a gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Birleşik Krallık’a en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Birleşik Krallık’a gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


BIRLEŞIK KRALLIK’A GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Birleşik Krallık’a gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Birleşik Krallık’a müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Birleşik Krallık’a yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Birleşik Krallık’a kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Birleşik Krallık’a böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Birleşik Krallık’a numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Birleşik Krallık’a hangi firma ile göndermelisiniz?
Birleşik Krallık’a gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Birleşik Krallık’a yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Birleşik Krallık’a gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Birleşik Krallık’a doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

BIRLEŞIK KRALLIK’A GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Birleşik Krallık’a paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Birleşik Krallık’a gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Birleşik Krallık’a gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Birleşik Krallık’a gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Birleşik Krallık’a kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Birleşik Krallık kargo fiyatları ile karşılaşır.
Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Birleşik Krallık’a yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Birleşik Krallık’a kargo gönderimi yapılır.

BIRLEŞIK KRALLIK’A KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Birleşik Krallık’a gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

BIRLEŞIK KRALLIK’A KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Birleşik Krallık’a göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Birleşik Krallık’a göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Birleşik Krallık’a gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Birleşik Krallık’a göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Birleşik Krallık’a gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

BIRLEŞIK KRALLIK’A KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Birleşik Krallık’a kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Birleşik Krallık’a sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Birleşik Krallık’a göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Birleşik Krallık’a gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

BIRLEŞIK KRALLIK’A GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Birleşik Krallık’a gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Birleşik Krallık’a düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Birleşik Krallık’a gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

BIRLEŞIK KRALLIK’A GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Birleşik Krallık kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Birleşik Krallık’a, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Birleşik Krallık’a kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Birleşik Krallık’ın ki yasalarda bulunan farklılıklar Birleşik Krallık kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Birleşik Krallık’a kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Birleşik Krallık’a yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Birleşik Krallık gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

BIRLEŞIK KRALLIK’A MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Birleşik Krallık yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Birleşik Krallık’a yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Birleşik Krallık’a göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Birleşik Krallık’a gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Birleşik Krallık’a Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Birleşik Krallık’a tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Birleşik Krallık’a ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Birleşik Krallık’a göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Birleşik Krallık’a kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.