BEYAZ RUSYA KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Beyaz Rusya’ya kargo ücreti, Beyaz Rusya’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Beyaz Rusya’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Beyaz Rusya’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Beyaz Rusya’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Beyaz Rusya’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Beyaz Rusya kargo –desi hesaplaması nedir?
• Beyaz Rusya’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Beyaz Rusya’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Beyaz Rusya’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


BEYAZ RUSYA’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Beyaz Rusya’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Beyaz Rusya’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Beyaz Rusya’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Beyaz Rusya’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Beyaz Rusya’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Beyaz Rusya’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Beyaz Rusya’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Beyaz Rusya’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Beyaz Rusya’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Beyaz Rusya’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Beyaz Rusya’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

BEYAZ RUSYA’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Beyaz Rusya’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Beyaz Rusya’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Beyaz Rusya’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Beyaz Rusya’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Beyaz Rusya’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Beyaz Rusya kargo fiyatları ile karşılaşır.
Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Beyaz Rusya’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Beyaz Rusya’ya kargo gönderimi yapılır.

BEYAZ RUSYA’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Beyaz Rusya’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

BEYAZ RUSYA’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Beyaz Rusya’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Beyaz Rusya’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Beyaz Rusya’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Beyaz Rusya’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

BEYAZ RUSYA’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Beyaz Rusya’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Beyaz Rusya’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Beyaz Rusya’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Beyaz Rusya’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

BEYAZ RUSYA’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Beyaz Rusya’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Beyaz Rusya’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Beyaz Rusya’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

BEYAZ RUSYA’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Beyaz Rusya kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Beyaz Rusya’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Beyaz Rusya’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Beyaz Rusya’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Beyaz Rusya kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Beyaz Rusya’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Beyaz Rusya’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Beyaz Rusya’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Beyaz Rusya gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

BEYAZ RUSYA’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Beyaz Rusya yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Beyaz Rusya’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Beyaz Rusya’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Beyaz Rusya’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Beyaz Rusya’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Beyaz Rusya’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Beyaz Rusya’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Beyaz Rusya’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Beyaz Rusya’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.