BATI SAHARA KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Batı Sahara’ya kargo ücreti, Batı Sahara’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Batı Sahara’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Batı Sahara’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Batı Sahara’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Batı Sahara’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Batı Sahara kargo –desi hesaplaması nedir?
• Batı Sahara’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Batı Sahara’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Batı Sahara’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


BATI SAHARA’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Batı Sahara’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Batı Sahara’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Batı Sahara’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Batı Sahara’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Batı Sahara’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Batı Sahara’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Batı Sahara’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Batı Sahara’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Batı Sahara’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Batı Sahara’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Batı Sahara’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

BATI SAHARA’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Batı Sahara’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Batı Sahara’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Batı Sahara’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Batı Sahara’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Batı Sahara’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Batı Sahara kargo fiyatları ile karşılaşır.
Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Batı Sahara’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Batı Sahara’ya kargo gönderimi yapılır.

BATI SAHARA’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Batı Sahara’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

BATI SAHARA’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Batı Sahara’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Batı Sahara’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Batı Sahara’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Batı Sahara’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Batı Sahara’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

BATI SAHARA’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Batı Sahara’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Batı Sahara’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Batı Sahara’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Batı Sahara’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

BATI SAHARA’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Batı Sahara’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Batı Sahara’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Batı Sahara’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

BATI SAHARA’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Batı Sahara kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Batı Sahara’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Batı Sahara’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Batı Sahara’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Batı Sahara kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Batı Sahara’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Batı Sahara’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Batı Sahara’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Batı Sahara gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

BATI SAHARA’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Batı Sahara yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Batı Sahara’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Batı Sahara’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Batı Sahara’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Batı Sahara’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Batı Sahara’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Batı Sahara’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Batı Sahara’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Batı Sahara’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.