Avusturya Kargo Gönderimi

Avusturya’ya, yurtdışına göndermek istediğiniz kargolarınızı ekspres kargo ile çok hızlı, güvenilir ve ucuz / uygun bir şekilde gönderim yapmanız mümkün. Uçak kargo ile Doküman, Dosya, Evrak, Pasaport, Numune, Paket, Hediye ve Koli gibi istediğiniz her şeyi ekspres kargo sayesinde gönderiminizi yapabilirsiniz.

Avusturya’ya kargolarınızın teslimat süresi ortalama 1 gündür. Kargonuz şubemize ulaşır ulaşmaz Avusturya’ya sevkiyatı gerçekleştirilir. Yurtdışı kargo ulaşım sürelerinde değişimler meydana gelebilir, bu değişimler resmi tatil günleri veya uzak bölge teslimatı gibi nedenler yüzünden değişiklik göstermektedir.

Göndermek istediğiniz kargonuz 30 Kilogram üstü ise kargonuz için fiyat hesaplaması talep edin. Kargo gönderim sistemi 30 Kilogram üzeri olan kargolar için fiyat çıkartamaz.

Avusturya’ya kargo gönderimlerinizde anlaşmalı olarak çalıştığımız DHL, FedEx ve UPS gibi firmalar aracılığı ile gönderim sağlanmaktadır. Bu kargo firmaları dışında farklı bir kargo şirketi ile kargo gönderimlerinizi gerçekleştirmiyoruz.

Avusturya’ya Gönderilen Kargo Nakliyesini Kim Yapıyor?

Avusturya’ya gönderdiğiniz kargolarınızın ülke içi nakliyesi ise MNG Kargo tarafından yapılıyor. Siparişinizden sonra müşteri temsilcisi tarafından size bilgi verilecektir ve gecikme yaşamadan kargo süreci hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Müşteri Hizmetleri tarafından kargonuz Avusturya’ya giriş yaptığı gün Kargo Takip Numarası size iletilerek online olarak takip etmeniz sağlanacaktır. Doküman dışı olan ve belirli değerden fazla olan kargolarınız için alıcı ülke gümrük mevzuatı nedeni ile gümrük vergisi uygulamasına girebilir. Kargo ücretinizi online bir şekilde kredi kartı yada banka havalesi şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturya Kargo Gönderimlerinde Nasıl Hizmet Vermekteyiz?

Doküman kargolarınız için öncesinden herhangi bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Dokümandan hariç kargo gönderileriniz için ilk olarak “Proforma Fatura” formatında bulunan Froforma Fatura dosyasını doldurarak teslim etmeniz gerekmektedir. Evrak yada dosya dışında tüm kargolarınızı Proforma Fatura hazırlayarak teslim edilmelidir. Kargonuzun ağırlığı ile ölçülerini hesaplayın. Fiyat hesaplamanız ile ödemenizi eksiksiz bir şekilde yapabilmeniz için yada daha sonra ortaya çıkabilecek fiyat farkının ortaya çıkmaması için ve gönderim işlemlerinizin daha çabuk bir şekilde yapılması için fiyat hesaplamanızı öncesinden yapmanız daha iyi olacaktır. Gönderi maliyetleri hesaplamasında en belirleyici unsur göndermiş olduğunuz kargonun gerçek ağırlığından ziyade uçakta ne kadar yer kapladığı önemlidir. Bu durumda paketinizin hacimsel (DESİ) ağırlığıdır oluyor. Hacimsel Ağırlığı (DESİ) hesaplandıktan sonra paketin gerçek ağırlığı ile karşılaştırılarak ve daha yüksek olan ağırlık ortaya çıkar. Yurtdışı kargo fiyatı hesaplanırken yüksek olan ağırlık baz alınır.

Hacimsel Ağırlık (DESİ) : En(cm) x Boy(cm) x Yükseklik(cm) / 5000 formülü ile hesaplanıyor. Sitemizde bulunan forma, kargo ağırlıklarını girdiğiniz zaman bu hesaplamalar otomatik olarak sitemiz tarafından yapılarak fiyat otomatik olarak hesaplanacak.

Bu ağırlık bilgilerini bilmeniz halinde ürün sayfasında bulunan formu doldurmanız gerekecek ve online bir şekilde siparişi oluşturmanız bu süreci başlatacaktır. Kargo siparişinizi oluşturduktan sonra müşteri temsilcisi sizi arayarak gönderiniz hakkında size yardımcı olacaktır. Kargonuzu anlaşmalı bir şekilde çalıştığımız MNG Kargo ile bize göndermeniz gerekmektedir. Size vereceğimiz bilgiler doğrultusunda “4440606” MNG Kargo Müşteri hizmetlerini arayıp görüşerek kargonuzu adresinizden teslim alımını sağlayabilir yada size en yakın MNG Kargo Şubesine giderek Alıcı Ödemeli bir şekilde kargonuzu elden teslim edebilirsiniz. MNG Kargo’ya herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. MNG Kargo ile kargonuzun ulaşım zamanı, bulunduğunuz yere göre değişiklik göstermekte olup ortalama olarak 1-2 gündür.
Kargonuz bize ulaştıktan sonra Avusturya’ya sevki gerçekleşecek ve Online Kargo Takip Numarası gibi bilgiler sizlere iletilecektir.