Avrupa Birliği'ye Fuar Ve Etkinlik Lojistiği Hakkındaki Detaylar - Kargo 34
  • Home
  • Blog
  • Avrupa Birliği’ye Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Avrupa Birliği’ye Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Avrupa Birliği’ye Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Avrupa Birliği’nin sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Avrupa Birliği’ye yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Avrupa Birliği’ye fuar alanı handling servislerinin sunulması, Avrupa Birliği’ye depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Avrupa Birliği Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Avrupa Birliği’ye aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Avrupa Birliği’ye bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Avrupa Birliği’ye gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Avrupa Birliği’ye ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Avrupa Birliği Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Avrupa Birliği’ye fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Avrupa Birliği’ye fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Avrupa Birliği’ye bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Avrupa Birliği’ye tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Avrupa Birliği’ye birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Avrupa Birliği’ye fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Avrupa Birliği’ye bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Avrupa Birliği’ye muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Avrupa Birliği’ye en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Avrupa Birliği’ye Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Avrupa Birliği’ye Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Avrupa Birliği’ye Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Avrupa Birliği’ye Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Avrupa Birliği’ye İç taşıma

Avrupa Birliği’ye Dokümantasyon

Avrupa Birliği’ye Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Avrupa Birliği’ye Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Avrupa Birliği’ye özel sergiler, Avrupa Birliği’ye kongreler, toplantılar ve Avrupa Birliği’ye konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Avrupa Birliği’ye katılımcı firmalar, Avrupa Birliği’ye stand imalatçıları, Avrupa Birliği’ye fuar ve Avrupa Birliği’ye sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Avrupa Birliği’ye Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Avrupa Birliği’ye Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Avrupa Birliği’ye Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Avrupa Birliği’ye Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Avrupa Birliği’ye Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Avrupa Birliği’ye yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Avrupa Birliği’ye  yüksek hizmet kalitesi, Avrupa Birliği’ye dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Avrupa Birliği’ye Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Avrupa Birliği’ye  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Avrupa Birliği’ye Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Avrupa Birliği’ye bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Avrupa Birliği’ye o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Avrupa Birliği’ye gitmesi için mal uçağa yüklenir. Avrupa Birliği’ye gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Avrupa Birliği’ye gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Avrupa Birliği’ye gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Avrupa Birliği’ye Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Avrupa Birliği’ye Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Avrupa Birliği’nin sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Avrupa Birliği’ye bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Avrupa Birliği’ye poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google
Call Now ButtonHemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: