Almanya’ya Parsiyel ve Komple Taşımacılık

Almanya taşımacılık hizmetleri önemli bir sektöre hitap etmektedir. Günümüzde özellikle Almanya’ya sadece eşya taşımacılığı değil birçok ürünün taşımacılığı yapılabilmek mümkün olmaktadır. Genel olarak Almanya’ya Komple ve Parsiyel Taşımacılık daha sık tercih edilmektedir.

Almanya’ya Taşımacılıkta Komple ve Parsiyel Taşımacılığın farklar nelerdir?

Almanya’ya komple yük taşımacılık hizmeti; bir kişiye yada firmaya ait yüklerin tek başına tek bir araç ile nakliyesinin yapılmasını oluşturmaktadır. Almanya’ya Parsiyel yük taşımacılık; birden fazla firma ya da kişiye ait olan yüklerin tek bir araç ile nakliyesinin yapılmasını kapsamaktadır.

Almanya’ya taşınacak bir yük eğer bir aracı doldurmaya yetmiyorsa Almanya’ya parsiyel taşıma daha avantajlıdır. Almanya’ya Tek bir güzergah üzerindeki farklı kişilerin teslim edilecek yükleriyle tek bir kişinin Almanya’da farklı yerlere teslim edilecek olan yüklerinin parsiyel sevkiyatla dağıtılması da yine avantajlı olabilir. Almanya’ya Taşınacak yük eğer tek bir aracı dolduracak gibiyse komple yük taşımak daha avantajlı olabilmektedir.

Ülkemizden Almanya’ya ücret bakımından da en avantajlı taşıma tiplerinden biri Almanya’ya parsiyel taşımayı kapsamaktadır. Almanya’ya Komple araç kiralamaktan ziyade navlun bedeli tonaj, ölçü ve adet gibi değerlere göre hesaplanabilen parsiyel yükleme bakımından daha avantajlıdır. Genel olarak Almanya’ya taşınacak ürün miktarı ya da hacmi düşük olduğu için parsiyel taşıma komple taşımaya göre her yönden daha avantajlıdır.

Almanya’ya Taşınacak olan parçalar eğer küçük ya da orta ölçekli ise komple taşıma yerine Almanya’ya parsiyel taşıma tercih edilmelidir.

Almanya’ya Parsiyel taşıma en çok kara ve deniz taşımacılığında kullanılmaktadır. Almanya’ya Özellikle de deniz taşımacılığında konteynırların, kara taşımacılığında ise aracın paylaşılması anlamına gelmektedir. Almanya’ya Komple taşımacılık ise genelde kara taşımacılığında kullanılmaktadır.

Almanya’ya Karayolu taşımacılığında önemli olan ardiye ve bekleme masraflarını kapsamaktadır. Almanya’ya Komple taşımacılıkta varış yerinin lokal masrafları önemli oluyorken Almanya’ya parsiyel taşımacılıkta bu durum teslim şekline bağlı olarak değişebilmektedir.

Özetlemek gerekirse Almanya’ya tek tük eşyalarınız varsa komple taşıma yerine parsiyel taşımayı tercih etmenizi öneriyoruz. Bu şekilde Almanya’ya taşımacılık daha avantajlı olacağı gibi, fazladan ücret de ödememiş olursunuz. Ayrıca Almanya’ya parsiyel taşımada güvenilir firmalardan yardım alırsanız eşyalarınız zarar görmez ve kaybolmaz. Almanya’ya Sorunsuz sevkiyat yapılmış olacaktır. Almanya’ya göndereceğiniz eşyalarınız fazla; bir kamyon, kamyonet yada tır dolduracak şekilde ise tek avantajlı taşıma yöntemi komple taşıma yöntemi olur. Bu durum için de yine önerimiz uzman yardımından faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

Almanya’ya Parsiyel Taşımacılık Türleri

Almanya’ya Karayolu Taşımacılığı: 

Lojistik taşıma yöntemlerinden sadece bir tanesini kapsamaktadır. Almanya’ya Kara araçları kullanılarak RUT planlamasına uygun şekilde dağıtım sunmaktadır. Almanya’ya Genel olarak kullanılan bir nakliye türüdür. Almanya’ya Yükleme işlemi kapıdan veya depodan yapılabilmektedir. Almanya’ya Parsiyel taşımacılık ile ilgili bilgiler.

Almanya’ya Havayolu Taşımacılığı:

 Genel olarak Almanya’ya parsiyel kargoların taşımaları yapılmaktadır. Almanya’ya Yükleme işlemi havalimanı veya havaalanında yapılmaktadır. Almanya’ya Uçak ile gönderim işlemleri de yapılmaktadır. Almanya’ya taşınacak yüklerin gümrüklü olması gerekir.

Almanya’ya Denizyolu Taşımacılığı:

 Konteyner ve açık yük olarak taşıma seçeneklerini sunmaktadır. Almanya’ya Dolum işlemleri limanlarda yapılır. Almanya’ya Yurtiçi taşıma yöntemlerinde fazla kullanılmaz. Almanya’ya Türkiye’de limanlardan gümrüklü olarak gemiler parsiyel yükleri yüklerler.

Almanya’ya Demiryolu Taşımacılığı:

 Taşımacılıkta Pek kullanılmayan yöntemdir. Almanya’ya Vagon’un bir kısmını kiralama ile taşıma maaliyeti oluşturulur ve Almanya’ya sevkiyatlar bu şekilde gerçekleşir. Almanya’ya Nakliye alanları kısıtlı olduğu için fazla tercih edilmemektedir.